
Tommy Robinsons zionistiske svindel afsløret – for 14 år siden!
Af Nick Griffin
Alle på den “rigtige højrefløj” og den antizionistiske bevægelse ved nu, at Tommy Robinson er en zionistisk håndlanger, men vidste du, at jeg afslørede ham – med grundigt researchede detaljer – for hele 14 år siden?
Nogle af de interne BNP-bemærkninger i denne artikel er forældede, og nogle af de personer, der er omtalt i denne undersøgelse, er forsvundet, men intet af det ændrer på det centrale faktum:
Tommy Robinson var ikke en eller anden græsrods-antimuslimsk kæk fyr, der startede som ægte og derefter solgte ud til den zionistiske lobby. Fra begyndelsen var Tommy købt og betalt, et helejet datterselskab af neokonservative og Likudniks propaganda- og krigsmaskiner.
Enhver, der tror, at disse mennesker er på vores side, har ikke været opmærksom. Kræfterne bag “Tommy” er ikke det mindste interesserede i at hjælpe vores folk med at overleve masseindvandring og islamisering; de arbejder på at udnytte legitime bekymringer om sådanne problemer for at trække os ind i krig. Ikke kun i udlandet, men også herhjemme, og ikke for vores eget folks skyld, men for deres egne interesser.
DKF-bemærkning: Den danske kontrajihadist Anders Gravers, leder og grundlægger af SIOE (Stop Islamisation of Europe), nævnes i bogen som en af Tommy Robinsons internationale samarbejdspartnere.
Kilde
Fra Nick Griffins Substack; “What Lies Behind the English Defence League“. Oprindeligt udgivet d. 11. februar 2026.
