Af Hugin
Hvad angår muslimer og dermed også islam, og de derved følgende problemer som de er årsag til, på det omgivende samfund, så er der kun dette at sige; Det er ikke længere en humanitær, men en kirurgisk opgave.
Man bør i egen interesse foretage nogle snit, effektuere nogle konsekvenser – hvor ubehagelige de end må være – og det ganske radikalt. Ellers vil Europa, og det vi i Vesten står for, gå til grunde, som følge af den islamske sygdom. Vi kan ved selvsyn konstatere, at islam er Europas betændte blindtarm. Man kan leve videre uden en blindtarm, men ikke hvis der ikke bliver skredet ind, og det hurtigt.
De første muslimer kom til os, for at fylde huller ud i dansk industri. Men ingen ansvarlige politikere tænkte på, at de tog deres moskeer, deres såkaldte hellige bog og hele deres forkvaklede taberkultur med sig. Når kritiske ryster lød, så fik vi at vide, at de bliver som os, efter en generation. Vi kan konstatere, at de fleste muslimer kommer ikke for at blive integreret, men på sigt for at dominere, og så i øvrigt suge på systemet, uden at bidrage væsentligt. I min optik er den handlemåde som en parasit.
For mig at se, er der mere tale om et klinisk end et socialt anliggende, derfor må den islamske/muslimske erodering af samfundet elimineres. Gutmenschen foregøgler den ”almindelige” dansker, at muslimernes selvskabte problemer er ”socialt” betinget, så hvis man hopper på den galej, så må det betegnes som et kulturbetinget socialt problem. Den ”kultur”, der skaber problemerne, hedder islam. Om man er islamist eller muslim, det kommer ud på et. En ting er der rigeligt af i den muslimske verden, og det er had, had og atter had mod anderledes tænkende, især vesterlændinge. De hiver tilsyneladende deres mishagsytringer op fra hadets kar, der syntes at være uden bund. Islam er simpelthen ondskab. Så kan det vist ikke siges tydeligere.
Muslimer ynder at betegne islam som fredens, kærlighedens, tolerancens og frivillighedens religion. Denne påstand må helt klart betegnes som falsk varebetegnelse, eller skal vi sige, en megaløgn så det basker. Muhammeds anvisning til sine tilhængere: Snyd, bedrag, stjæl, røv, slå og udfør vold, voldtag og myrd de såkaldte vantro! Er det paranoia fra min side! Ingenlunde. Sagen er jo, efter at danske myndigheder har givet grønt lys til indstrømning af muslimer, så bliver danskerne udsat for en vifte af forbrydelser, og det i et omfang, som vi aldrig har haft før: Røverier, tyverier, svindelsager, trusler og afpresning, dominansvold, voldtægt og anden sex chikane, skyderier, knivstik, mord, afbrænding af biler og huse samt udsmidning foran tog. Mange muslimer skaber situationer for etniske danskere ved åbenlyse provokationer, for så efterfølgende at få afløb for deres voldshandlinger med begrundelsen, at de føler sig krænket! 40 års åndløs indvandring har vist, at et forkert blik eller et nej til at blive røvet er nok til, at Mustafa slår en ned og i værste fald, at man pådrager sig varige skader eller dør. Det er det konkrete resultat af den muslimske indvandring!
Årsagen skal måske findes deri, at for rigtig mange muslimers vedkommende er de indavlede, grundet utallige generationers fætter/kusine ægteskab (igennem 1400 år), hvorved den genetiske arvemasse utvivlsomt har taget skade. Men hvorfor skal Vesten trækkes med muslimer, der for rigtig manges vedkommende har en kortslutning i kysen? Man sidder tilbage og tænker, at rigtig mange muslimer må være født med et gen, der gør dem evigt utilpassede, uanset hvor de slår sig ned. Muslimerne burde kaste krænkelsesfilosofiens åg af sig, få hænderne op af lommen, armene ud fra kroppen, og så tage fat, for at bidrage til den fælles kasse. Men efterhånden må jeg sige, at min venligheds bank er gået fallit, og at jeg blot ønsker dem væk fra mit land.
Jeg har nu heller aldrig troet, at Hussain kunne blive min bror, at jorden er min landsby og hele menneskeheden min familie. Den eneste forpligtelse jeg har er overfor min egen familie, mit land, mit blod (etniske danskere) og vor historie. Men her skal man nok ikke forvente så meget. I Danmark er det sådan, at man fra dag et får penge ind på kontoen, og et halvt år efter, retskrav på en lejlighed, og slår det ikke til, kan man supplere med diverse kriminelle aktiviteter. I den retning, der har mange muslimer fabelagtige kompetencer, selvom det står noget i kontrast til det, man fik at vide i oktober 2015, nemlig at de mennesker, der kom, var ingeniører, advokater, IT-eksperter, atomfysikere, læger osv.. Som alt andet der kommer fra magthaverne, så var det misinformation på højeste plan. Danskerne er i årtier blevet ført bag lyset, men stadig stemmer de på de samme partier, de partier der ikke vil den etniske dansker det godt. Der går en lige linje fra besættelsestidens politikere, til i dag. De er alle landsforrædere som fortjener både “Corfitz Ulfeldt prisen” og den højeste straf!
Når danskerne er kommet i mindretal i forhold til muslimerne, skal de huske én vigtig ting. Al dansk og vestlig kultur vil forsvinde. Islam kender intet til klassisk musik, teater, opera, malerkunst, ballet, billedhuggere, biblioteker, filosofi, kristendom, velgørenhed, faglig aktivitet, teknisk og humanistisk forskning, socialt sammenhold og demokrati. Tilværelsen vil blive en ørkesløs vandring mod døden, kun afbrudt af morbide religiøse seancer uden mening og indhold. Du tillades kun eksistens i kraft af dine evner som underkastet troende bønnebærer. Islam tillader kun religiøse zombier, der ikke magter at tænke selv. Og arme den, der ikke er så troende, at overholde ramadanen. Så bliver middelalderlige straffe taget i brug, for at tugte og indordne.
Vores politikere, der er løbedrenge for usselheden, er blevet sekunderet af de tomhjernede gutmenschen, der har været mere end villige til at gavne de fremmede på bekostning af egen befolkning, som de har gjort til hoveri bonde under ridefogedens pisk. Det er vist aldrig set før i historien, at magthavere/potentater fravælger egen etnisk befolkning, til fordel fra udefrakommende. Her kunne man godt ønske, at når man vælger at være politiker (”at gøre en forskel”), var det så ikke snart på tide at tage ansvaret på sig, og agere konsekvent overfor 40-års uigennemtænkt accept af, at man har sagt ja til, at hundredetusinder af muslimer bare kunne slå sig ned i det danske samfund, med de negative konsekvenser det har fået til følge. Konsekvenserne af de hovsabeslutninger har alvorlige langtidsvirkninger for alt dansk liv i Danmark. Vi bliver trængt fra fremmed side, og vore hjemlige medløbere og andre stærke kræfter har i årevis forsøgt af omvurdere vores værdier, så alt i dag bliver legitimt! Vi har kæmpet og kæmper for, at snart sagt ethvert folk skal have deres eget land. Hvorfor skal vi danskere så finde os i, at det er gæsterne, der fortæller værten, hvor skabet skal stå?
Denne plet jord som vi kalder Danmark, har vi en tusindårig ret til. Det har vi i kraft af de mange generationer, der var før os, for de har møjsommeligt pløjet jorden, stillet op når landet blev truet udefra, og vi, deres efterkommere, skal tage vare på denne kostbare arv, i stedet for at acceptere hundrede tusinder af ikke arbejdsduelige mennesker fra en fjern ”kultur”, der på sigt ikke vil os det godt – non nobis. Vi betaler for vores egen undergang som et selvstændigt og homogent folk! For mig er det helt ubegribeligt og hjernedødt. Det er rent landsforræderi!
Danmarks stabilitet og homoginitet er de sidste 40 – 50 år kastet i grams af en forkælet generation, som nødvendigheden aldrig havde tvunget til at tænke i konsekvenser, men som hyldede det nemme, det smarte, det hurtige. Den forkælede generation er efterbyrden fra 1968. Det har afstedkommet, at også Danmark bliver erobret og eroderer indefra af denne fremmedartede, orientalske magt, under hvilken nationaliteten gradvis har mistet sit indhold og gjort den nordiske ånd hjemløs i sit fædreland. For nu at kalde en spade for en spade, så må jeg sige, at mellem os danskere/vesterlændinge og muslimer er der en så fundamental modsætning som ikke kan løses af fredelig vej. Enten undergraver de os fuldstændigt, eller vi må stække vingerne ved lovindgreb, eventuelt love med tilbagevirkende kraft, det er jo set før i Danmark. Når det gælder Danmarks overlevelse, så hjælper det ikke at være sart. Som tidligere FN-soldat må jeg sige, at tilværelsen ved fronten kræver handling. Hvis udviklingen fortsætter som den har gjort de sidste 40 år, så er der kun den nødtvungne vej tilbage: Det private initiativ, for tilværelsen ved en frontlinje kræver aktiv handling, hvis man ikke selv vil gå under. Danske ofre for muslimsk vold og chikane henter ikke megen sympati fra myndigheders side, og politiets ageren eller mangel på samme er rystende, især når man ved, at de har monopol på magtanvendelse. Hvis politiet ikke magter eller er villige til at håndhæve sit magtmonopol, kan de heller ikke regne med, at folk vil forblive passive. Her kan man så forestille sig, at det private initiativ tager over. Så kan politiet, som de er så gode til, gå rundt og agere dialogbetjente samt være legeonkel og kramme borgerne.
Alle Folketingets partier burde som noget helt selvfølgeligt – efter 40-50 års fejlslagen politik – lægge alle taktiske partihensyn til side, sætte sig sammen, og så for Danmarks skyld (overlevelse) finde en politik, der ikke på sigt vil undergrave det Danmark, de fleste holder af. Der bør ikke tænkes på, hvad udlandet, EU eller godhedsindustrien mener, eller hvad vi for 70 år siden underskrev af konventioner, men hvad der er godt for Danmark, det er det vigtigste og burde politikernes eneste bekymring. Kan politikerne ikke finde konsensus, så må man give magten fri til borgerne, så de kan værge for sig, efter at politiet har kastet håndklædet i ringen. Men kønt, det bliver det ikke! Det er aldrig kønt at skulle rydde op efter en blå eller rød regering, men der er tilsyneladende ingen af dem, der kan eller vil fjerne den muslimske trussel fra vort samfund. Borgernes pligt er herefter at fjerne både politikere og muslimer fra vort samfund. Det er latterligt og meget naivt at tro, at EU kan sætte en dagsorden, når det ikke engang kan forsvare vore værdier og de ydre grænser, men bare lader stå til. Det eneste islam har respekt for, det er magtanvendelse og konsekvens.
Mange moderne danskere har taget skade på krop og sjæl, og de roder viljeløst rundt i gulvhøjde med deres sutteklude, medens de lapper X-Factor, Den Store Bagedyst, Singleliv, De unge Mødre og Vild med dans i sig. Deres infantile væsen passer i grunden perfekt til folketingets sandkasselege. Den typiske vælger og den typiske politiker er to sider af samme åndløse sag. Stupiditeten og idiotien har sejret ad helvede til. Mange danskerne er blevet til duknakkede slavesjæle, som kun går op i TV-mediets kulturløse og underlødige underholdningsudsendelser eller er travlt optaget af en selfie, etc.. Det er det sørgelige resultat af, hvad velfærdssamfundet gennem mange år har udviklet sig til, nemlig egocentreret, kultur- og identitetsløst nydelsessamfund.
Men hvis folk vil være hamre og ikke armbolte, gør de klogt i at stole på sig selv, bruge den almindelige sunde fornuft og dømmekraft, tænke selv og ikke fæste lid til hvad som helst, slet ikke til politikere eller såkaldte eksperter, og slet ikke til repræsentanter fra løgnepressen. Danskerne skylder sig selv at være fri hamre og ikke ufri armbolte. Er vikingeånden og frimandstanken virkelig død og borte i Danmark? Er der kun trællesind, småmandssind, plathed, egoisme, tarvelighed og uforpligtende underholdning tilbage? Et folk, der ikke kan finde ud af at gøre det rigtige i stemmeboksen, lader sig ikke redde, men må gå til grunde. Viljen til sejr, skal altid være større end frygten for nederlag. Som de gamle sagde: ”Man tigger ikke om sin ret, for sin ret kæmper man!”
Det er mit håb, at nogle danskere stadig har den gamle vikingeånd i sig. Måtte den snart vågne og atter gøre Danmark dansk!

